İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

Avangart stil nedir? Avangart salon dekorasyonu nasıl yapılır?

Avangart stil nedir? Avangart salon dekorasyonu nasıl yapılır?
+ - 0

Son yılların en dikkat çeken dekorasyon trendlerinden biri olan Avangart Şekil, salonlarda ihtişamın ve gösterişin odak noktası olarak karşımıza çıkıyor. Meskeninize adım attığınız anda ışıl ışıl bir ortam yakalamak isterseniz siz de bu üsluba talih verebilirsiniz. Pekala avangart üslup dekorasyon nasıl yapılır? Avangart usul salon nedir? İşte merak ettiğiniz her ayrıntısı sizler için açıkladık…

Yaşam alanlarımızın gözdesi haline gelen salonlar, gün içerisinde en sık vakit geçirdiğimiz odalardan biri. Keyifli vakitlerimize ortak olan bu alanın hakikat ve tesirli bir biçimde dekore edilmesi epey değerli. Hem konforlu hem de şık bir görünüm yakalamak için onlarca stil içerisinden size hitap edeni bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Lakin klasik çizgilerin ve cesaretli dokunuşların hakim olduğu Avangart şekil, doğru bir halde uygulandığında nefes kesici bir dekorasyona imza atmanıza yardımcı olacak. Gelin, salonlarınızı adeta bilinmeyen bir hazineye dönüştürecek Avangart Stil Dekorasyonun inceliklerini birlikte keşfedelim.

Avangart Mobilya Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Klasik stili bir adım öteye taşıyan Avangart mobilyalar, dikkat çeken renk ve işlemeleriyle göz kamaştırıcı bir dekorasyon oluşturmanızı sağlar. Parlak renkli kumaşların hakim olduğu bu usul mobilyaların birbiriyle ahenk içerisinde olması epey değerlidir.

Avangart tarz

İhtişamın ve gösterişin sembolü olarak görülen Avangart mobilyalarda altın işlemeler ve varakların yüklü olduğunu görebiliriz. Bunun yanı sıra; parlak taşlar ve ahşap detaylar Avangart şekil mobilyalarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Avangart usul dekorasyon

Genellikle büyük salonlarda daha estetik bir bakış açısı yakalamanızı sağlayan Avangart Biçim Dekorasyonda mobilyaların yıldız modül olduğunu unutmayın!

Halı seçiminde yalın bir görünüm şart

Avangart Biçim Dekorasyonda, mobilyalar odak noktası olarak görülmektedir. Bundan ötürü halı seçiminizde daha sade ve yalın tercihlerde bulunursanız uyumlu bir bakış açısı elde edebilirsiniz. Çoklukla dokuma halıların sıklıkla kullanıldığı Avangart Üslup Dekorasyonda, dilerseniz ipek halılarla şıklığı vurgulayabilirsiniz.

PERDELER MOBİLYALARLA AHENK YAKALAMALI!

Avangart Biçim Dekorasyonda, perde ve tül seçiminde dikkate alınması gereken birtakım faktörler vardır. Öncelikle; büsbütün düz ve desensiz bir tül seçmenizi öneririz. Perdelerde ise; mobilyalarla ortasında bütüncül bir tesirin şekillendirildiği geçiş oluşturulmalıdır.

Avangart dekorasyonda aksesuar seçimin nasıl yapılır?

Gösterişin ve görkemli dokunuşların hakim olduğu Avangart Stil Dekorasyonda aksesuar seçimi de en az mobilyalar kadar dikkat çekmektedir. Porselen ve cam aksesuarların yüklü olarak kullanıldığı usulde; şık aydınlatmalara da sıklıkla yer verilmektedir.

Aynı vakitte duvarlarınızın boş kalmaması için ayna kullanımına yer verebilirsiniz. Çerçevesinde altın ayrıntıların bulunduğu büyük aynalar salonlarınızda epey beğenilen görünecektir.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap