1. Ana Sayfa
  2. Hayvanlar

Kediniz Konutta Tek Başınayken Ona Yardımcı Olacak 6 Cihaz!

Kediniz Konutta Tek Başınayken Ona Yardımcı Olacak 6 Cihaz!
+ - 0

Hemen çabucak her kedi sahibi, kedisini ortada bir konutta yalnız bırakmak zorunda kalır. Kedilerin minicik tatlı yüzüne, (belki bugün annenin/babanın konutta kalacağına dair umut dolu küçük gözleriyle) kapıyı kapatmaktan daha berbat bir şey yoktur… Neyse ki, onları eğlendirmeye ve ilgilenmeye yardımcı olacak çok sayıda eserle, tecrübesi onlar için kolaylaştırmanın birçok yolu var.

1. Airtag

Apple AirTag’ler, sık sık kaybedilen şeyleri takip etmek için kusursuz bir yoldur. Anahtarlık, cüzdan üzere eşyaların ortasına takılan AirTag’ler telefon üzerinden tekip edilebilir. Bunun yanısıra evcil hayvanınızı inançta tutmak için de kedinizin boynundaki tasmaya iliştirdiğiniz bir AirTag ile onu her vakit takip edebilirsiniz.

2. Iphone 13 Pro

Kedinizin her hareketini izlemek ister misiniz? AirTag’inizi takip etmek için iPhone’unuz ile senkronize etmeniz kafidir. Find My uygulamasınıbaşlattığınızda, evcil hayvanınızın bilinen son pozisyonunu gösterecektir. Evcil hayvanınızın bulunduğu yeri takip etmenizi sağlayan bu uygulama ihtilal niteliğindedir.

3. Kendi Kendini Temizleyen Kedi Tuvaleti

Bu aygıt, kedinizin tepsiye girdiğini ve akabinde kum tepsisini terk ettiğini algılayarak çalışır. Kediniz işini bitirdiğinde, aygıt, sabanı andıran bir tarağı altlığın içinden geçirir ve kümelenmiş atıkları tepsinin sonundaki kapalı bir kapta toplar. Rastgele bir koku yayılımını azaltmak için atıkları düzgün bir formda kilitli meblağ. Kediler çok pak yaratıklar olduğundan, siz onu temizlemek için meskene gelene kadar beklemek zorunda kalmadan çabucak pak bir kum tepsisine sahip olmayı seveceklerdir.

4. Apple HomePod

Özellikle yalnız hissettiğinde birtakım sesleri duymak kedileri yatıştırır ve sakinleştirir. Siz konutta yokken kediniz huzursuz hissediyorsa bu hoparlör tam size göre! Yanınızdaki Apple aygıtı ile eşleştirdiğiniz bu hoparlörle kedinize onu rahatlatacak sesler dinletebilirsiniz.

5. Otomatik Besleyici

Otomatik yemlikler, kedinizi beslemek için birkaç saatte bir yiyecek salacak formda programlayabileceğiniz için, uzakta olacağınız geceler için şahanedir. Kedinizin porsiyon denetimini sağlamakta da bu bakımdan da kurtarıcıdırlar!

6. TCL Breeva A2 Akıllı Hava Temizleyici

Hepimiz kedimizin başına bir şey gelmesin diye konuttan çıkarken kapıyı, pencereyi tekraren defa denetim ederiz. Güvenliği ön plana alırken kedimizin pak hava gereksinimini daha art plana atmak zorunda kalırız… Lakin artık buna gerek yok uzaktan çalıştırılabilen bu hava temizleyici ile kediniz her vakit pak hava soluyabilecek…

Yazar Hakkında

Yorum Yap