İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi

Slime nasıl yapılır?

Slime nasıl yapılır?
+ - 0

Slime nasıl yapılır?

Ev yapımı slime yapmak, çocukları meşgul etmek için kolay ve eğlenceli bir bilim deneyi türüdür. Temel tekniğe hakim olduğunuzda, bir araya getirebileceğiniz fikirlerin sınırı yoktur.

Çocuklarınızın bir sonraki doğum günü partisine bir aktivite olarak ekleyin. Daha sonra parti çantalarında verebilir veya hazır tencere veya DIY kitlerini hediye olarak bir araya getirebilirsiniz. Düz renkleri pastel veya parlak tonlarda yapabilir, ışıltı efekti için parıltı ekleyebilir veya tek boynuzlu at, gökkuşağı veya diğer çok tonlu varyasyonlar için renkleri karıştırabilirsiniz.

Başlamak için birkaç fikir bulduk: yeşil uzaylı balçık, uzaktaki masmavi ışıltılı bir lagünden deniz kızı parıltılı gloop ve mermer tek boynuzlu at balçık. Bu balçık mükemmel bir duyusal oyuncaktır ve küçük eller için güvenlidir, ancak yenilebilir olmadığını unutmayın, bu yüzden gençleri göz önünde bulundurun.,

Slime tarifi

Bu yöntem, dokuda aptal macuna yakın esnek bir balçık topu yapar. Elinizde temiz kalır ve küçük çocuklar için iyi bir seçimdir. Slime gloopier ve daha sert istiyorsanız, aşağıdaki sorun gidericiye bakın.

1 küçük top yapar
10 dakika sürer

  • 100ml PVA beyaz tutkal (çocuklar için zanaat tutkalı veya CE işaretli tutkal)
  • ½ çay kaşığı karbonat soda
  • jel gıda boyası
  • 1 çay kaşığı kontakt lens temizleme solüsyonu
  • parıltı (isteğe bağlı)

1. Yapıştırıcıyı bir karıştırma kabına sıkın (mümkünse 100 ml boyutunda bir şişe arayın, böylece ölçmek zorunda kalmazsınız). Soda bikarbonatını ekleyin ve iyice karıştırın.

2. Seçtiğiniz jel gıda boyasından bir veya iki damla ekleyin. Daha az renklendirme, pastel bir renk verir; ne kadar çok eklerseniz, renk o kadar parlak olur. İyice karışana kadar karıştırın.

3. Kontakt lens solüsyonunu ekleyin ve karıştırın. Balçık oluşmaya başlayacak, kaseden temiz bir şekilde bir top haline gelmeden önce lifli hale gelecektir.

4. Oluştuktan sonra çıkarıp elinizle yoğurun. İlk başta yapışkan olacak ama yaklaşık 30 saniye sonra pürüzsüz ve esnek bir topunuz olacak. İsterseniz bu noktada parıltı ekleyin ve ellerinizle çalışın. Kapaklı bir tencerede saklayın.

Kabarık Slime Nedir? 

Fluffy slime, tıraş kremi eklenerek yapılan normal slime’dır. Eklediğiniz tıraş kremi miktarı slime’ın dokusunu ve kıvamını değiştirecektir. Ne kadar çok eklerseniz, o kadar “kabarık” olur. Sadece biraz kabarık olmasını istiyorsanız, bu tarif ne kadar tıraş kremi kullanmanız gerektiği konusunda size yol gösterecektir. Slime yapmanın eğlenceli kısmı, slime’ın nasıl oluştuğunu görmek için farklı miktarlarla denemeler yapmaktır.

Slime’ınızın ortaya çıktığından emin olmak istiyorsanız – talimatları dikkatlice okuduğunuzdan emin olun. İhtiyacınız olan kontakt lens solüsyonu ve yapıştırıcının türü çok önemlidir ! Bu malzemeleri başka markalarla değiştirmek, slime’ınızın çalışmamasına neden olabilir. Ayrıca önerdiğimiz markaları değiştirmenizi de önermiyoruz.

Slime Ne Kadar Sürer?

Kabarıklık sadece bir gün sürecek. Bu nedenle, ileride kullanmak üzere saklamayı planlıyorsanız, tıraş kreminin yerleştiğini ve ertesi gün o kadar kabarık olmayacağını unutmayın. İlk günden sonra hala onunla oynamaya devam edebilirsiniz ancak daha çok normal slime gibi bir kıvama dönüşecektir. Hava geçirmez bir kapta saklayın ve en az 1 hafta sürmelidir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap