1. Ana Sayfa
  2. Uncategorized

YouTube Görüntü Dönüştürme Nasıl Yapılır?

YouTube Görüntü Dönüştürme Nasıl Yapılır?
+ - 0

İnternet kullanımının yaygınlaşması, hayatımızı pek çok noktada dijital bir hale getirdi. Örneğin artık sanatkarlar, yeni albümleri için CD çalışmalarına pek de girmiyorlar. Orijinal müzikler, YouTube yahut Spotify gibi platformlar üzerinden yayınlanıyor. Artık sizlere, dijitalleşmenin sonucunda ortaya çıkan YouTube görüntü dönüştürme sorunundan bahsedeceğiz. Bu makalenin sonuna geldiğinizde, YouTube’daki görüntüleri dilediğiniz üzere dönüştürebileceksiniz.

YouTube görüntü dönüştürme süreci, vakit zaman muhtaçlık duyduğumuz süreçlerden bir tanesi. Bu süreç sayesinde görüntülerin formatlarını değiştirip saklayabileceğimiz gibi yalnızca sesleri de alabiliyoruz. Böylece YouTube üzere bir mecraya yüklenmiş olan görüntüye internet erişimimiz olmasa bile çarçabuk ulaşabiliyoruz. Pekala bunu yapmak çok mu güç? Görüntü dönüştürmek için ne yapmak gerekiyor?

Peki YouTube görüntü dönüştürme nasıl yapılır?

Açık konuşmak gerekirse YouTube görüntü dönüştürme sürecini yapabileceğiniz tonla sistem var. O denli ki ufak bir Google araması ile sayısız içeriğe ulaşabilirsiniz. Bunlardan kimileri hiçbir uygulama indirmeye gerek bırakmadan, dönüştürmeyi çevrimiçi ortamda bile yapabiliyor. Lakin bunlar ortasında makûs gayeli olanlar var ki bunlardan bir adedine denk gelmeniz durumunda, görüntü dönüştürmeye çalışırken başınıza iş alabilirsiniz. Artık sizlere, rahat rahat kullanabileceğiniz bir uygulamadan bahsedeceğiz. Bu uygulama, HitPaw Görüntü Converter

HitPaw Görüntü Converter nedir ve nasıl kullanılır?

HitPaw Görüntü Converter, rahatlıkla tercih edebileceğiniz YouTube görüntü dönüştürücü uygulamalardan bir tanesi. Amazon Prime Görüntü, Instagram ve Facebook’un da bulunduğu 10 binden fazla internet sitesinde etkin olarak kullanabileceğiniz uygulama, sahip olduğu öteki teknik özelliklerle de dikkat çekiyor. Gelin daima birlikte, bu uygulamanın özelliklerine yakından bakalım.

Bu uygulamayı eşsiz kılan bir özelliği var. O denli ki işlemcinizi ve ekran kartınızı birebir anda faal bir formda kullanarak, bugüne dek görülmemiş suratı yakalayabiliyorsunuz. Geliştiricinin açıklamasına nazaran HitPaw Görüntü Converter, benzerlerinden 90 kat süratli çalışıyor. Uygulamanın bu özelliği ile YouTube görüntü dönüştürme süreçlerini birkaç saniye içerisinde gerçekleştirebiliyorsunuz.

HitPaw Görüntü Converter’ın dikkat çeken bir başka özelliği ise yüksek çözünürlük desteği sunuyor oluşu. YouTube görüntü dönüştürme ile haşır neşir olanlar güzel bilir. Her hizmet, yüksek çözünürlüğe dayanak vermez. Bu da dönüştürülen görüntünün kalitesinin düşmesine yol açar. Bahsettiğimiz uygulamada ise bu türlü bir durum kelam konusu değil. İstediğiniz takdirde 4K ve hatta 8K videoları bile rahatlıkla dönüştürebilir, böylece kalite kaybı da yaşamamış olursunuz. HitPaw, bu özelliği sayesinde rakiplerinin birkaç adım önüne geçmiş oluyor.

YouTube görüntü dönüştürme uygulamasının bir öbür özelliği de farklı uzantılı çıktılara imkan tanıyor oluşu. O denli ki HitPaw’ı kullanırken dönüştürmek istediğiniz bir görüntünün formatını istediğiniz üzere belirleyebilirsiniz. Buradaki tercih büsbütün size sunuluyor. Örneğin; depolama sorunu yaşıyorsanız yüksek kalitedeki bir görüntüyü MP4 haline çevirebilirsiniz. Hatta isterseniz, bir görüntüyü MP3 olarak da dönüştürebilir, uygulamayı bu sayede YouTube MP3 dönüştürücü olarak da kullanabilirsiniz. HitPaw Görüntü Converter, binden fazla uzantı dayanağı ile eşsiz bir tecrübe sunuyor.

HitPaw Görüntü Converter’ın özellikleri saymakla bitmiyor. Bu uygulamayı kullanarak, dönüştürdüğünüz bir görüntü üzerinde düzenleme de yapabilirsiniz. Bu bağlamda, bir görüntüden ekran manzarası alabilir yahut görüntünün bir kısmı GIF üzere bir formata çevirebilir, filtre ekleyebilir, hızını değiştirebilirsiniz.

YouTube görüntü dönüştürme uygulamasını kullanarak, dönüştürüp düzenlediğiniz bir görüntüyü paylaşacağınız platform için özelleştirebiliyorsunuz. Bu sayede işler daha da kolaylaşmış oluyor. Bilhassa de içerik üreticisiyseniz ve farklı farklı platformlarda paylaşımlar yapıyorsanız, HitPaw Görüntü Converter’ın bu özelliğini çok seveceğinizi söyleyebiliriz. Bu ortada, uygulamanın azamî bant genişliğinde çalışabildiğini yani internet suratınızı tüm gücüyle kullanacağını belirtelim. Bu sayede büyük boyutlu görüntüleri indirmek için saatlerce beklemek zorunda kalmayacaksınız.

HitPaw Görüntü Converter ile YouTube görüntülerini MP3’e dönüştürme

  • Adım #1: HitPaw Görüntü Converter indirin ve kurun.
  • Adım #2: MP3’e dönüştürmek istediğiniz görüntünün ilişkisini girin.
  • Adım #3: Çıkış formatını MP3 olarak seçin.
  • Adım #4: Dönüştürme sürecini başlatın.

Adım #1: HitPaw Görüntü Converter indirin ve kurun.

YouTube görüntü dönüştürme sürecini HitPaw Görüntü Converter ile gerçekleştirmek için yapmanız gereken birinci şey, uygulamayı indirmek ve kurmak olacaktır. Uygulamayı indirmek için buradaki ilişkiyi kullanabilirsiniz. Uygulamayı kurmak ise epeyce kolay. Heyetim evresindeki yönlendirmeleri sürdürerek, dönüştürme uygulamasını dakikalar içerisinde bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Adım #2: Uygulamayı açın ve MP3’e dönüştürmek istediğiniz görüntünün irtibatını girin.

HitPaw Görüntü Converter, epeyce kolay bir biçimde kullanılabilen bir uygulama. Bu bağlamda; MP3’e dönüştürmek istediğiniz bir YouTube görüntüsünün temasını kopyalamak ve uygulamadaki kısma yapıştırmak, dönüştürme sürecinin birinci etabı olacaktır. Az evvel de belirttiğimiz üzere görüntünün kaynağı YouTube olmak zorunda değil. 10 binden fazla sitede yer alan görüntüyü MP3 haline getirmek için kullanabilirsiniz.

Adım #3: Uygulama ayarlarında çıkış formatını MP3 olarak seçin.

YouTube görüntü dönüştürme uygulaması, irtibatını yapıştırdığınız görüntüyü çabucak bulacak ve analiz edecektir. Sizin yapmanız gereken şey ise dönüştüreceğiniz görüntünün çıkış formatını MP3 olarak seçmek. Bunu yaptıktan sonra, dönüştürme süreci için hazırsınız demektir. Bununla birlikte, dönüştürülecek görüntünün kalitesini de istediğiniz üzere belirleyebileceğinizi unutmayın. Yüksek kaliteli MP3, bilgisayarınızda daha fazla yer kaplayacaktır.

Adım #4: Dönüştürme sürecini başlatın ve tamamlanmasını bekleyin.

İkinci ve üçüncü adımı tamamladıktan sonra sizin yapabileceğiniz çok da bir şey kalmıyor. Dönüştürmeyi başlattıktan sonra her şey HitPaw tarafından halledilecek ve YouTube’daki görüntü, MP3 formatına dönüştürülecek. Dönüştürme sürecini tamamladıktan sonra yapacağınız tek şey ise MP3’ünüzün keyfini çıkarmak. MP3’ü evvelce belirlediğiniz klasör içerisinde bulabilir, buradan aldıktan sonra dilediğiniz yere aktarabilir ve paylaşabilirsiniz.

Bu içeriğimizde, YouTube görüntü dönüştürme sürecinin nasıl yapılacağına genel bir bakış atmış olduk. Sizde HitPaw Görüntü Converter kullanarak, MP3 dönüştürmeye ve kendi çalma listenizi oluşturmaya hemen başlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap